Ostropest plamisty - Silybum marianum

Ostropest plamisty to jednoroczna roślina, pochodząca z rodziny astrowatych (Asteraceae, Compositae). W początkowej fazie wzrostu ostropestu plamistego liście tworzą bujną rozetę, następnie z jej środka wyrasta wysoki (ok 100-160cm), sztywny pęd, zakończony na rozgałęzieniach kwiatostanami posiadającymi formę koszyczka, którego zielone łuski okrywy przechodzą w długie, grube, odgięte, cierniowate kolce. Liście są duże, na brzegach kolczaste i pofalowane. Mają one ciemnozieloną barwę, ozdobione srebrzystobiałym deseniem. Kwiatostan stanowią kwiaty rurkowe o fioletowo-purpurowej barwie. Kwitnienie roślin przypada na okres od lipca do sierpnia. Owocem jest niełupka o barwie od matowo-beżowej do błyszcząco-brunatnej, dojrzewająca w sierpniu.
     Ostropest plamisty uprawia się na glebach żyznych, bogatych w próchnicę, o dobrych warunkach wilgotnościowych – niepodlegających okresowemu przesuszeniu oraz nadmiernemu nawilgoceniu (powstawanie zastoisk wodnych). Najodpowiedniejsze gleby do uprawy to: czarnoziemy, czarne ziemie, lessy, rędziny, mady a także gleby bielicowe i brunatne. Materiałem zielarskim ostropestu są nasiona.

Firma HERBAR prowadzi kontraktację Ostropestu plamistego (Silybum Marianum). Poszukujemy chętnych do podpisywania umów kontraktacyjnych z możliwością przedłużenia na kolejne lata.

Oferujemy swój wyselekcjonowany genetycznie materiał siewny.

Nasze umowy zawierają gwarantowane ceny, ilości, parametry i wymogi jakościowe oraz warunki i czas odbioru surowca.

W ramach umów kontraktacyjnych zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie agrotechniki. Ponadto, w okresie wegetacji dwukrotnie dokonujemy lustracji uprawy ostropestu.

Zainteresowani jesteśmy nawiązaniem współpracy z producentami roślin na terenie całego kraju.

Wszystkich chętnych prosimy o kontaktowanie się z Działem Handlowym Zioła - tel. 81 7572314 wew. 32

Herbar Sp. z o.o.

ul. Piękna 24/26A lok.1

00-549 Warszawa

NIP 7010277675;  REGON 142711449

Oddział Milejów

ul. Partyzancka 11

21-020 Milejów

tel. 081 75 72 314

info@herbar.pl